Golfo Aranci – Civitavecchia
Trajekty do Rím
Golfo Aranci – Civitavecchia
Trajekty do Rím
Golfo Aranci Civitavecchia trajektová linka momentálne nepremáva. Golfo Aranci Civitavecchia trvanie a frekvencia plavieb sa môže v jednotlivých sezónach líšiť. Pozrite si náš vyhľadávač alternatívnych trás a porovnajte ceny, časy a cestovné poriadky.
Viac trás ako ktokoľvek iný.
Povnajte si ceny, časy a trasy na jednom mieste.
Jednoduché zmenenie plánov pomocou flexi lístkov.
Rezervujte si elektronické lístky a spravujte cesty v aplikácii.
Sledovanie lodí a aktualizácií v reálnom čase.
Špičková zákaznícka podpora vtedy, keď ju potrebujete.
Golfo Aranci je mesto v provincii Olbia-Tempio na talianskom ostrove Sardínia, asi 200 km severne od Cagliari a 13 km severovýchodne od mesta Olbia. Leží v zálive, ktorý sa nachádza na severovýchodnom pobreží Sardínie. Názov mesta má dva možné pôvody: prvá alternatíva sa týka vraku lode, ktorý tu stroskotal a bol plný pomarančov a druhá (viac realistická) je spojená so sardínskym výrazom „granci“ (čo znamená krab), keďže kraby sú tu veľmi rozšíreným živočíchom. Mnoho turistov navštívi pláže v samotnom zálive, ale mestské pláže sú tiež krásne, ako napríklad Cala Moresca, Cala Greca, Cala Sabina a Spiaggia Bianca. V blízkosti je aj ostrov Tavolara, ktorý je prírodnou morskou rezerváciou. Nachádza sa tu aj jedna z najkrajších sardínskych pláží Capo Coda Cavallo. Krištáľovo čistá voda v okolí ostrova je ideálna pre milovníkov vodných športov, najmä potápania.
Trajekty sa plavia z Golfo Aranci na taliansku pevninu do prístavov Civitavecchia, Livorno a Fiumicino. V prístave je k dispozícii hala pre cestujúcich, kaviareň a obchod.
Talianske mesto Civitavecchia leží na pobreží Tyrhénskeho mora v regióne Lazio. Mesto, ktoré je domovom takmer 60 000 obyvateľov, sa nachádza približne 80 km severozápadne od Ríma a je domovom prístavu pre výletné, ako aj trajektové lode. História prístavu siaha viac než tisíc rokov do histórie, až do rokov 101-108 n.l., kedy cisár Trajan nariadil vybudovať prístav Centumcellae, aby sa umožnila diaľková lodná doprava medzi mestom a rímskou metropolou. Mestu neskôr vládli rôzni početní vojvodovia a pápeži.
V meste môžu návštevníci navštíviť rôzne reštaurované stredoveké a barokové stavby, medzi ktoré patrí veľká pevnosť Forte Michelangelo, ktorú dal postaviť pápež Július II na začiatku 16. storočia či obranné hradby zo 17. storočia za prístavom. Hradby vytvárajú jednu stranu Lungoporto Gramsci, čo je vyvýšený peší chodník. Naskytajú sa z neho vynikajúce výhľady na výletné lode a trajekty v prístave.
Trajekty pre vozidlá, ako aj osoby, spájajú mesto Civitavecchia so Sardíniou, Sicíliou a ďalšími destináciami v Taliansku a v zahraničí.